زنگ هفتم

zang e haftom-C

اولین مجموعه‌داستان به هم پیوسته‌ی «محمدمنصور هاشمی» که یکی از جوان‌ترین اندیشمندان فلسفی جوان امروز ایران است، در نشرچشمه منتشر شده است.

مجموعه‌داستان به هم پیوسته‌ی «زنگ هفتم» اثری‌‌ست‌ در حول و حوش سال‌های دهه‌ی شصت. هاشمی که اغلب به خاطر نوشته‌ها و فعالیت‌هایش درباره‌ی فردید، شایگان و هم‌چنین جریانِ روشنفکری دینی در ایران امثالهم مشهور است، در این مجموعه داستان به هم پیوسته قطعاتی از سرنوشت نسلِ خود را روایت کرده که انبوهی ماجرا از سر گذراندند و به بسیاری از سوال‌هاشان پاسخ داده‌ نشد. هاشمی از سال‌ها قبل سوای کارش در زمینه‌ی فلسفه به نوشتن داستان و حتا شعر مشغول بوده و احتمالا برای مخاطبان او جذاب خواهد بود که شاهد رمانی کوتاه از او باشند.

اولین اثر داستان‌اش با همین وضعیت فکری آغاز می‌شود که بازگشت به گذشته و پرسیدن از تصاویر از یاد رفته و مصادیق فراموش‌شده چه وضعیتی را برای او و شخصیت‌های دیگر رمانش رقم می‌زند. شیوه‌ی‌ روایی او کاملا رئالیستی‌ست و از قضا فیلسوف جوان آن‌چنان هم دنبال طرح گزین‌گویه‌های فکری نبوده و تلاش داشته بیش از هر چیز داستانی روایت کند که مخاطب را جذب خودش کند. ‌هاشمی در سال‌های دور کتابی درباره‌ی «صادق هدایت» نیز منتشر کرده بود. هاشمی متولد سال 1356 و دارای دکترای فلسفه از دانشگاه تهران است.

«زنگ هفتم» با قیمت ۵۵۰۰ تومان منتشر شده است.

5d4f5de8-39b2-43f4-8e3a-6909c15722c6

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *