دیدار و گفتگو با لیلی انور

lili-anvar-1

لیلی انور در سال ۱۳۴۷ خورشیدی در تهران متولد شد. او دانشیار و رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی درموسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی در شهر پاریس است. او دختر منوچهر انور است. او همچنین در دو ماهانه لوموند عهده‌دار نگارش بخشی در مورد ادبیات و معنویت است و در رادیوی France Culture میزبان برنامه‌ای هفتگی در مورد مسائل مربوط به معنویات می‌باشد.

لیلی انور در سال ۱۳۸۷ در رشته ادبیات فارسی از اکول نرمال سوپریور فارغ‌التحصیل شده است. او فعالیت‌های علمی‌اش را بیشتر بر ادبیات عرفانی و زنان نویسنده متمرکز کرده است.

لیلی انور چندین پژوهش‌ دانشگاهی درباره شماری از شاعران عارف انجام داده است. در سال ۲۰۰۴ کتابی درباره مولوی با منتخبی از آثار او به نام «رومی» منتشر کرد که توسط انتشارات انترلاک چاپ شد. در همان سال برگزیده‌ای از اشعار عربی، فارسی، ترکی، به صورت مجموعه‌ای به نام «شرق، هزار سال شعر و نقاشی» توسط انتشارات دیان سلیر چاپ گردید که در آن لیلی انور ترجمه‌ی اشعار فارسی را به عهده داشت.

او همچنین نویسنده کتابی در مورد زندگانی ملک‌جان نعمتی است که به مناسبت صدمین سال تولدش در سال ۲۰۰۷ به زبان فرانسه منتشر شد.کتاب «ملک‌جان نعمتی» در سال ۱۳۸۸ به زبان فارسی ترجمه شده است. لیلی انور در سال ۲۰۰۹ کتابی به نام Trésors dévoilés: une Anthologie با همکاری «ماکرم ابس» منتشر کرد.

لیلی انور در سال ۲۰۱۴ کتاب برگزیده، گفتارهایی از استاد الهی را به نام Paroles de Vérité به همراه مقدمه‌ای درباره کتاب به زبان فرانسه ترجمه کرده است.این کتاب توسط انتشارات البن میشل(Albin Michel) منتشر شده است.

برای خواندن گزارش کامل این دیدار، بر روی لوگوی «بخارا» کلیک کنید.

h21

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *