طردشدگان 2

For site

سری برنامه‌ها‌ی «ماه عدل»

طردشدگان 2

  دومین جلسه از سلسله جلسات ماه عدل با حضور دکتر حسین راغفر (اقتصاددان)، دکتر رضا امیدی (پژوهشگر سیاستگذاری اجتماعی) و آقای شارمین میمندی‌نژاد (موسس و مدیر جمعیت خیریه امام علی(ع)) در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. عنوان سخنرانی دکتر راغفر «آینده‌های طرد اجتماعی در ایران» و عنوان سخنرانی دکتر امیدی «سیاستگذاری اجتماعی؛ ضرورت یک پروژه اجتماعی – سیاسی» خواهد بود، و آقای میمندی‌نژاد در خصوص کنشگری اجتماعی از خلال پروژه‌های جمعیت امام علی(ع) صحبت خواهند کرد. 

پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با همکاری انجمن علمی دانشجویی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، در ماه رمضان، ماه عدل، سلسله جلساتی با عنوان «طرد‌شدگان» با حضور سه سنخ از مدعوین، یعنی محققین شناخته‌شده، کنشگران سمن‌های فعال در مسائل مربوط به مستضعفین اجتماعی و پژوهشگران جوان این حوزه برگزار می‌کند. در این سلسله جلسات تلاش می‌شود تا مسائل اقشار طردشده‌ی اجتماعی نظیر کارتن‌خواب‌ها، کودکان کار و خیابان، مهاجرین افغانستانی و سایر اقشار طردشده، طرح شود و پلی میان نظر و عمل ایجاد شود.

همچنین پیش از آغاز برنامه، نمایش فیلم مرتبط با موضوع اجرا خواهد شد. افطاری ساده‌ای نیز برای حضار تدارک دیده شده‌است. حضور در این برنامه برای تمام علاقمندان آزاد است.

اولین برنامه طردشدگان در تاریخ 15 تیرماه با حضور دکتر سارا شریعتی، یاسر باقری پژوهشگر سیاستگذاری اجتماعی و صحرا اکرامی مسئول پژوهش جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها برگزار شد. در این برنامه شریعتی درباره رابطه میان طردشدگی و شهروندی سخن گفت، یاسر باقری به واکاوی انسداد در تحرک عمودی در نتیجه از میان رفتن فرصت‌های برابر آموزشی و پولی شدن آموزش پرداخت، و صحرا اکرامی از نادیده گرفتن طردشدگان در دانشگاه و فراموش کردن آنها توسط محققان و متفکران انتقاد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه نگاه کنید به گزارش روزنامه شرق، گزارش روزنامه شهروند، گزارش تفصیلی ایسنا و گزارش سلامت نیوز.

 نشانی: دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران، پل نصر (گیشا)، جنب دانشگاه تربیت مدرس، سالن شریعتی

زمان برنامه: دوشنبه 22 تیرماه 1394، ساعت 18.30 لغایت افطار

فرهنگ نما: اعلان طردشدگان 1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *