جشن «کودک و شاهنامه»

121b3f09-d985-4c2c-a63f-b1cc54ea3b7c

این جشن در واقع به نمایشگاهی اختصاص دارد که نقاشی کودکان را با موضوع «دیو در شاهنامه» در نشرچشمه‌ی کورش به نمایش می‌گذارد. این نقاشی‌ها بازآفرینی یگانه از اساطیر شاهنامه و نبرد با دیوان است.

مجری این طرح «مریم طاهری‌مجد» درباره‌ی این جشن می‌گوید: «کودکان با دنیای ساده و بی‌آلایش خود توانایی ارتباط با هر مفهومی را دارند. از جمله توانایی برقراری ارتباط با کتاب شاهنامه و اساطیر آن. با این دیدگاه و بعد از نوشتن “اساطیر دلشده” چهار داستان عاشقانه‌ی شاهنامه برای جوانان، در یک طرح آزمایشی تصمیم گرفتم تا کودکان گروه سنی پیش دبستان را با روشی جدید با کتاب شاهنامه آشنا کنم. به این ترتیب که کودکان با بیش از ده‌ها اسطوره در شاهنامه مانند سام، زال، رستم، اسفندیار و حتی دیوها مانند دیو سپید، ارژنگ دیو، اکوان دیو و غیره همراه با باز یو کاردستی آشنا شدند.»

وی در ادامه می‌گوید: «نتیجه این شد که در پایان هر دوره‌ی آموزشی کودکان با خلاقیت و شوق خود همه‌ی قهرمانان شاهنامه را بازآفرینی کردند و ارتباط خود با این کتاب ارزشمند را در قالب ایده‌های دیدنی خود هدیه دادند. به نمایش گذاشتن این نقاشی‌ها فرصت تشکری است از دوستان کوچک خود که با شوق و خنده‌هایشان روزهای به یاد ماندنی‌یی را در خاطره‌ام به یادگار گذاشتند.»

ایستگاه نقاشی کودکان با محوریت شاهنامه، نقالی، نمایش و فروش ویژه‌ی کتاب‌ها با موضوع شاهنامه از دیگر برنامه‌های این جشن است.

جشن «کودک و شاهنامه» پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۹۴ ساعت ۱۸ در نشرچشمه‌ی کورش به نشانی بزرگراه ستاری شمال، نبش پیامبر مرکزی، مجتمع تجاری کورش، طبقه‌ي پنجم برگزار می‌شود.

5d4f5de8-39b2-43f4-8e3a-6909c15722c6

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *